072-3262402
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

המרפאה

 
במרפאה מבוצעים טיפולים שונים מתחום טיפולי השורש בלבד. הטיפולים מבוצעים במכשור ובשיטות המתקדמות ביותר כולל מיקרוסקופ טיפולי המיועד לטיפולי שורש, צילומי רנטגן דיגיטליים וגז צחוק.

אנו שמים לנו למטרה ליצור במרפאה אווירה נעימה ומרגיעה ולבצע טיפולים ללא כאב.
 
 

המיקרוסקופ הטיפולי

 
המיקרוסקופ הטיפולי מהווה חלק בלתי נפרד וחיוני בביצוע כל טיפול בתחום האנדודונטיה (טיפולי השורש). המיקרוסקופ מאפשר לראות את השן ואת החללים הזעירים שבתוכה בהגדלה משמעותית וכן מספק תאורה מדויקת וחזקה במיוחד.

בעזרת המיקרוסקופ ניתן לבצע אבחנה במצבים שבעבר היו קשים יותר לאבחנה כגון סדקים בשורשים, ספיגות וכד', וכן לבצע טיפולים מורכבים למשל במקרים של תעלות מסוידות (חסומות), נוכחות מכשירים שבורים בשן, מבנה מיוחד של תעלות השורש (כיפוף/ פיצול) ועוד.

השימוש במיקרוסקופ הטיפולי מאפשר למומחה לטיפולי השורש לבצע טיפול איכותי ומדויק עם אחוזי הצלחה גבוהים.
 

צילומי רנטגן דיגיטליים

 
ביצוע צילומי רנטגן הוא חיוני בזמן ביצוע טיפול שורש לסוגיו השונים. מכיוון ששורש השן מצוי בעומק עצם הלסת המכוסה ברקמת החניכיים נדרשים צילומי רנטגן לפני, במהלך ובסוף הטיפול. לפני הטיפול ניתן לאבחן את מידת הפגיעה בשן וברקמות הסובבות אותה, את מורכבות מערכת תעלות השורש, הסתיידויות (חסימות) בתעלות ועוד. במהלך הטיפול נוודא בעזרת צילום שמבוצע ניקוי מלא של תעלות השורש ובסופו נצפה באיטום המלא של החללים הפנימיים של השן. את צילום הרנטגן שבסוף הטיפול נעביר גם לרופא המפנה לצורך המשך טיפול בכותרת השן.

יתרונות צילום הרנטגן הדיגיטלי:
  • רמות קרינה נמוכות משמעותית בהשוואה לצילום אנאלוגי רגיל (עם פילם).
  • מיד לאחר ביצוע הצילום ניתן לראותו על מסך המחשב.
  • תוכנה מיוחדת מאפשרת להגדיל, לחדד ולבחון את הצילום בצורה מדויקת ביותר המשפרת את האבחנה ואת תוצאות הטיפול.
 

סיטי דנטלי (CBCT)

 
מכשיר הסיטי הדנטלי (Cone Beam CT) בדומה למכשיר הסיטי הרפואי מאפשר לקבל תמונה תלת ממדית של הרקמות המצולמות. בניגוד למכשיר הסיטי הרפואי כמות הקרינה אליה נחשף המתרפא בצילום סיטי דנטלי היא נמוכה וקטנה עוד יותר מפני שניתן לסרוק אזור קטן במיוחד הכולל שיניים בודדות.

האפשרות לקבל תמונה תלת ממדית ברורה של השן והרקמות הסובבות אותה, בניגוד למיסוך הרב המתקבל בצילום דו-ממדי, היא חשובה לאבחנה ולטיפול במקרים רבים באנדודונטיה וברפואת השיניים בכלל.

נמליץ לבצע סיטי דנטלי במקרים כגון ספיגה של השן, כאבים עיקשים ממקור לא ברור, תעלות מסויידות, חבלות, מבנה מורכב של תעלות השורש ועוד. צילום הסיטי מבוצע במכון צילום שברשותו מכשיר מתקדם המאפשר ביצוע צילום של אזור קטן בלבד ברזולוציה גבוהה אך בכמות קרינה נמוכה.
 

סכר גומי

 
בידוד השן משאר חלל הפה בעזרת סכר גומי במהלך ביצוע טיפול שורש הוא חלק אינטגרלי מהטיפול. בזמן ביצוע טיפול שורש קיימת חשיבות עליונה לשמירה על סביבת עבודה סטרילית ונטולת מזהמים החיונית להצלחת הטיפול. נוכחות של חיידקים שמקורם בחלל הפה וברוק במערכת תעלות השורש תביא לכישלון הטיפול. לסכר הגומי יתרונות נוספים כגון הגנה על המתרפא מפני בליעה של מכשירים או חומרים, הגנה על הרקמות הרכות, שיפור יכולת הראיה של הרופא ועוד.
 
סכר גומי
 

גז צחוק

 
השימוש בגז צחוק מאפשר למטופל להיות רגוע ונינוח (פחות חרד) ולהרגיש תחושה נעימה בזמן הטיפול. טיפול עם גז צחוק נפוץ מאד בילדים אך מבוצע במקרים רבים גם במבוגרים החוששים מטיפול שיניים. במהלך הטיפול המתרפא נמצא בהכרה מלאה ומשתף פעולה עם צוות המרפאה.

גז הצחוק נשאף דרך מסיכה המונחת על האף והוא תמיד מעורב בחמצן. בסוף הטיפול מסולק גז הצחוק מהגוף בעזרת חמצן נקי וניתן לחזור לפעילות רגילה. מכיוון שהגז נשאף דרך האף יש לוודא שדרכי הנשימה נקיות כלומר שהמטופל אינו מנוזל ויכול לנשום בחופשיות מהאף.
 
 

הנחיות לפני טיפול בעזרת גז צחוק:

 
מטרת הצום היא למנוע מצב של הקאת המזון בזמן הטיפול ושאיפתו לריאות ולכן יש להקפיד על ההוראות במדויק.

צום מוחלט מאוכל מוצק ומחלב ומוצריו 6 שעות לפני קבלת הטיפול.

אפשר לאכול קרקר /ביסקוויט עד 4 שעות לפני הטיפול.

צום מוחלט עד שעתיים לפני קבלת הטיפול.

הנוזלים הצלולים המותרים בשתיה (לא יותר מחצי כוס) עד שעתיים לפני הטיפול הינם: מיץ צלול, תה, מים.

באם אתה חולה (חום, הצטננות, שיעול, קשיים בנשימה מהאף)
יש להודיע למרפאתנו טלפונית בהקדם האפשרי יום לפני מועד הטיפול.
 
 
אתם מוזמנים ליצור קשר עם ד"ר נוני באמצעות האתר או להתקשר למרפאה: 072-3262402.
 
אנודונטיה מיקרוסקופית